3. – 11. srpna 2018

Novinky

Promazat a spustit

Dokonalá svatba od divadelního souboru Ty-já-tr/HROBESO.

V souvislosti s komediemi typu Dokonalá svatba se často píše o mistrně sestaveném strojku. Je to klišé, ale ta často sedí. Přehršel záměn a omylů, v nichž hrají kromě stále zoufalejších (a ideálně i stále vtipnějších) postav důležitou roli alespoň dvoje dveře, skutečně předpokládá, že autor konstruuje strojek příběhu, který pak stačí „pouze“ řádně promazat a spustit.

Použité uvozovky naznačují, že takové ctění žánru a vědomá práce s jeho danostmi, možnostmi, ale i omezeními není v praxi samozřejmostí - bulvární komedie nezřídka svádějí mimo jiné k urputnému těžení té nejpodbízivější situační i slovní komiky, bičování herců k neúnosné expresi či neústupné kořenění už dosti pikantní směsi.

To se ale díkybohu neděje v inscenaci divadelního souboru Ty-já-tr/HROBESO. Režie Milana Schejbala naopak maže a spouští onen příslovečný strojek a především vede herce k osvěžujícím a za daných (příběhem určených) okolností expresí nepřeplácaným výkonům. Na nabízející se podbízivosti nepřistupuje, soustředí se na timing a podtržení suchého humoru Montblanc Replica Watches, vystrčí-li v téhle pikanterii občas odněkud nos.

Na střídmé scéně se pohybují herci, u nichž lze postřehnout jistý nadhled nad postavou, který je divákovi, jenž zvolenému žánru neholduje, o mnoho příjemnější, než kdyby se jej někdo pokoušel ubavit k smrti. I proto pak může ochotněji přehlížet všechny ty nepravděpodobnosti, nelogičnosti (nervózní nevěsta zničehonic rezignující na svůj chvat a v klidu pár minut polehávající na posteli či dveře, které jednou bez zábran propustí šepot, ale za chvíli si už postaví hlavu a nepronikne přes ně ani hlasitý ryk) a čekání na happy-end.

Schejbalova Dokonalá svatba tak uspokojila nejen příznivce třeskutých komedií, ale v předvečer posledního července snad dokonce občerstvila i ty, které salva nedorozumění a dveřního humoru obvykle spíše odrazuje.
Hublot Classic Fusion replica watches

Kateřina Menclerová

osmrtnice osmrtnic livno osmrtnice mostar smrtovnice smrtovnice srebrenik smrtovnice jablanica smrtovnice bihac

Komentáře ke článku