4. – 12. srpna 2017

Novinky

Informace o programu 2016

V programu Jiráskova Hronova se objeví inscenace z 10 celostátních přehlídek.

V programu Jiráskova Hronova 2016 se objeví inscenace z desíti celostátních přehlídek napříč všemi obory včetně dvou zahraničních inscenací. Výběr započal v říjnu 2015 na Krakonošově divadelním podzimu a skončí 6. července 2016 na Loutkářské Chrudimi.

Definitivní program bude zveřejněn nejpozději 12. července 2016. Od tohoto data si budete moci objednávat jednotlivé vstupenky.

Doposud byly do programu Jiráskova Hronova nominovány (přímý postup do programu) a doporučeny (podléhá vývěru programové rady) tyto inscenace:

Návrh programové rady JH 2015 (nerealizovaný návrh)

  1. D         DS Q10 SDD Hradec Králové / Malamadre

 

Návrh NIPOS-ARTAMA

  1. D         Taneční divadlo BUFO / Hmyz jde po cestě

 

Návrhy Českého střediska AITA/IATA

  1. N         Tempus Fugit Lörrach, DE / Sen noci svatojánské
  2. N         Divadlo COMMEDIA Poprad, SK / Zápisky dôstojníka Červenej armády

 

Krakonošův divadelní podzim 2015

  1. N         Mrsťa Prsťa Kouřim / Mnoho povyku pro nic
  2. N         DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou / Zločin v Posázavském Pacifiku
  3. D         DS Zmatkaři Dobronín / Dva

 

Popelka Rakovník 2015

  1. D         (Z)MATKY Praha / BIM BAM BOM
  2. D         DS Tyl Rakovník / Bazárek
  3. D         DS bratří Mrštíků Boleradice / Divá Bára

 

Otevřeno Kolín 2016

  1. N         BLOK - Akordy Červený Kostelec / Krystalizace, Pantomima S. I. Brno / Na dálnici, TS Flash Jaroměř / Částice ve vlnách, CUKR Rakovník / Cirkus Praha

 

Divadelní Piknik Volyně 2016

  1. N         DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / Dokonalá svatba
  2. N         DS Ty-já-tr/HROBESO Praha / Poručík z Inishmoru
  3. N         Rádobydivadlo Klapý / Rozmarné léto
  4. N         Reverzní dveře Brno / Já jsem Lucien
  5. D         DS D3 Karlovy Vary / Smíření
  6. D         Divadlo Navenek Kadaň / Veroničin pokoj
  7. D         DS Kroměříž / Veroničin pokoj
  8. D         Broukovcovo Kamdivadlo / Zahraj ty Ejsíky!

 

Šrámkův Písek 2016

  1. N         Teď nádech a leť Pardubice / Slepice není pták, Ukrajina není cizina
  2. N         Relikty Hmyzu Praha / F.RACEK /život a dílo/
  3. N         Divadlo Kámen / Ztráta obsahu v konfekčním obalu
  4. D         Teátr Vaštar / Krvavá svatba
  5. D         Děvčátko a slečny ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř / Ušubraná
  6. D         Antonín Puchmajer D.S. / JAKO (škorperetka)

 

Dětská scéna Svitavy 2016

  1. N         KUK-u-řice ZUŠ Štítného Praha 3 / Černošský Pán Bůh
  2. D         TS Light při ZUŠ Na Popelce Praha 5 / Puntíkáři, pachatelé dobrých skutků

 

Wolkrův Prostějov 2016

  1. N         Buddeto! Plzeň /  Přemnohá dobrodružství, jakož i hrdinské skutky rytířů nízkého stolu — útržky eposu
  1. D         Děvčátko a slečny ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř / Ušubraná
  2. D         Na poslední chvíli ZUŠ Ostrov / Jelizaveta Bam

 

Návrhy programové rady CP Tanec, tanec Jablonec nad Nisou 2016

  1. N         BLOK - TPS Magdaléna Rychnov u Jablonce n N. / Služebnice, Dzandzare DDM České Budějovice / Křehké časy, Gen ZUŠ Žďár nad Sázavou / Nepraktický, pranepatrný, ZUŠ Šumperk / My, hudba a pohyb, Velký soubor ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary / (Ne)ztišená, Akordy ZUŠ Červený Kostelec / Místo, Legarmm ZUŠ Klášterec nad Ohří / Možnost přijetí světla, ZUŠ Lounských Praha / Jedinou cestou, jak vyléčit zranění duše, je vypovídat se…

 

Mladá scéna Ústí nad Orlicí 2016

  1. N         KUK! ZUŠ Štítného Praha 3/ Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…
  2. D         Torzo na druhou ZUŠ Turnov / Abstraktní žvýkačka
  3. D         Veselé zrcadlo, Gymnázium Ústí nad Orlicí / Wernischáž
 

Loutkářská Chrudim 2016
Návrhy budou známy po skončení festivalu 6. července 2016.

Komentáře ke článku